טיפים לשריפת יותר קלוריות ברכיבה על אופניים

ירידה במשקל זו מטרה יפה ואין כמו דרך טובה לעשות את זה מאשר רכיבה על אופניים. בעוד ששאר הדרכים להוריד במשקל קצת מבאסות, רכיבה על אופניים היא תחביב שהופך את הירידה למשקל לפעילות כיפית. עם זאת, זה לא אומר שזה חייב להיות רק לשבת על אופניים ולרכב, יש לנו כמה טיפים בשבילכם שיעזרו לכם לנצל טוב יותר את הזמן שלכם ולשרוף יותר קלוריות בזמן רכיבה על אופניים.

תאכלו אחרי רכיבת בוקר

כשאתם קמים בבוקר, הגוף שלכם עבר מעין 'צום קטן' של הלילה. אם תקפצו על האופניים לפני שאתם אוכלים ארוחת בוקר, תוכלו לעודד את הגוף שלכם לשרוף יותר שומן. אם אם רוצים לקחת את זה צעד קדימה, תוכלו לשתות ירוק על הבוקר ובכך לעזור לכם לצבור אנרגיה לרכיבה.

אל תתנו לאופניים לעשות את כל העבודה

מכירים את זה שאתם רוכבים בירידה אז אתם עוזבים את הפדלים ונותנים לאופניים פשוט לגלוש? מכירים את זה שאתם רוכבים על אופניים ומזהים סיטואציה שבה תצטרכו לעצור, אז אתם פשוט נותנים להם להאט בקצב שלהם? חבל. כל ההזדמנויות האלו שנופלות בחלקכם לעשות 'פחות עבודה' גורמות לכך שאתם שורפים פחות קלוריות מאשר מה שאתם יכולים. תתאמצו קצת יותר.

העדיפו רכיבות ארוכות

יש אנשים שיעדיפו לרכב רכיבות קצרות ואינטנסיביות, אבל האמת היא שהן פחות עדיפות, גם בגלל שהן מעלות את הסיכון לפציעה וגם בגלל שהן משפיעות בצורה אחרת על הגוף שלנו מבחינת קצב לב. מומלץ לרכב רכיבות ארוכות של שעתיים לפחות אם אתם יכולים, במהירות מתונה. זכרו שרכיבות ארוכות יכולות להיות קשות בהיבט של רעב וצמא, היערכו בהתאם.

הצטרפו לקבוצות

כשרוכבים לבד המוטיבציה יכולה להיפגע מאוד בקלות ואפילו לצאת מהבית זו מלחמה. קבעו רכיבות עם חברים או עם קבוצות מאורגנות של רוכבי אופניים כדי לתת לכם את המוטיבציה וגם אולי ליהנות יותר. יתרון נוסף בקבוצות הוא שבמקרים בהם אנשים בקבוצה 'מתקדמים' יותר ממכם, תזכו להציב לעצמכם רף גבוה יותר מכמה בחינות שונות ובכך אולי לשרוף יותר קלוריות.

בהצלחה! 

מאת
לוגו חן אופן
חן אופן היא חברה ותיקה ומובילה בתחום פתרונות חניה לאופניים בישראל ופתרונות נשיאה לרכב. חן אופן היא חברה לאוהבי ספורט השואפים לקיים סביבה ירוקה יותר ולעתיד טוב יותר.
נושאים