5 אביזרים מומלצים לאופניים

אתם יושבים שעות על גבי שעות בבחירת האופניים שלכם אבל מתי בפעם האחרונה חשבתם איזה ציוד נוסף יכול להועיל לכם ברכיבות ובשימוש באופניים? כנראה שממש מזמן או אף פעם. הנה המלצות טובות לאביזרי אופניים שכדאי לכם לקנות.

אביזרים

אביזרי בטיחות – יש כמה דברים מאוד בסיסיים שאתם חייבים לקנות וכדאי מאוד שהם יהיו איכותיים. אביזרים כמו קסדה, מגני ברכיים, אמצעי תאורה או מחזירי אור הם חשובים מאוד כדי שתוכלו לעשות את הדברים האפשריים שבמקרה של תאונה חס וחלילה הפגיעה בכם תהיה נמוכה ככל שאפשר.

מתקן לבקבוק – בימות הקיץ החמים חשוב מאוד להקפיד לשתות הרבה ולפעמים כשאנחנו רוכבים על אופניים אנחנו נוטים להזניח את החשיבות של זה. קחו איתכם בקבוק מים קרים לדרך כך שבמקרה הצורך תמיד תוכלו לעצור בצד ולשתות.

ביגוד מתאים – חשוב מאוד לבחור בבגדים נוחים לרכיבה, כאלו שלא יפריעו לכם בזמן שאתם רוכבים וכאלו שלא ארוכים מדי על מנת שלא ייכנסו לתוך הגלגלים או ייתקעו בשרשרת. בגדים צמודים הם הבחירה החכמה ואם אתם נוסעים בלילה חשוב מאוד לבחור בגדים בהירים כדי שיהיה יותר קל לזהות אתכם.

מנשא אופניים – במידה ואתם מעבירים את האופניים ממקום למקום באמצעות הרכב שלכם, אל תנסו לדחוף את האופניים למושב האחורי או לתא המטען. השתמשו במתקן נשיאה לאופניים שיאפשר לכם מעבר בטוח ממקום למקום ועם הכי פחות סיכון.

מתלה אופניים \ מתקן חנייה – על מנע להימנע מגניבות מומלץ להכניס את האופנים לתוך הבית. כדי שהם לא יתפסו יותר מדי מקום יש מתקנים מיוחדים ואיכותיים שנועדו כדי שתתלו עליהם את האופניים שלכם. בנוסף לכך, אפשר להשתמש במתקני חניה רגילים ולהציע לועד הבית לקנות במידה ויש לכם כמה רוכבי אופניים בבניין.

מנעול לאופניים – Foldylock

אנחנו באתר 'לאופניים' רוצים שתשמרו על האופניים שלכם בטוחים ומוגנים ועל כן אנחנו רוצים להמליץ לכם על מנעול לאופניים חדש ומשוכלל מאוד – Foldylock.

מה זה Foldylock?

במקום להסתובב עם שרשראות ולמצוא כל מיני דרכים לא יעילות לקשור את האופניים שלכם ולמנוע גניבות, אפשר להצטייד במוצר חדש וטוב שנקרא Folylock. מדובר בפיתוח ישראלי שמאפשר לכם לקשור את האופניים שלכם בצורה בטוחה ויעילה מבלי לסחוב שום דבר כבד או מציק. המנעול שנראה מעוצב ויפה מתקפל ונשאר צמוד לאופניים שלכם מבלי שיפריע לרכיבה שלכם כך שבכל פעם שתרצו לקשור את האופניים שלכם, לנעול אותם ולשמור עליהם בטוחים – אתם רק צריכים למשוך את המנעול ולהשתמש בו על מתקן חניה לאופניים או כל דבר אחר בסביבה שאליו אפשר להצמיד את האופניים.

האם הוא טוב?

כן, הוא טוב, אחרת לא היינו כותבים עליו פה. מדובר במתקן מעולה עם רמת אבטחה גבוהה ועיצוב מהפנט. הוא עשוי באיכות טובה מאוד ולכן הוא יישמר טוב מפני תנאי מזג אוויר קשים או מפני נזקים חיצוניים כמו שריטות או מכות. הוא קטן מאוד וקל לאחסון ובנוסף לכך מהיר מאוד לשימוש ולכן חוסך לכם זמן יקר ועושה לכם את החיים קלים יותר. בניגוד למנעולים אחרים שאותם אתם לוקחים איתכם, המתקן הזה נצמד לאופניים (ובנוי בצורה כזאת שהוא לא יעשה רעשים או יתנדנד בזמן רכיבה) ולכן לא צריך כל פעם לאסוף אותו איתכם.

אם אתם מחפשים מנעול לאופניים, אנחנו ממליצים לכם לקנות את Foldylock. ניתן לקרוא פרטים נוספים ולרכוש את המוצר באתר חן אופן.

רכיבה בטוחה על אופניים

אנחנו משתמשים באופניים לשלוש מטרות עיקריות: הראשונה היא על לנסוע ממקום למקום כאשר היא מהווה תחליף לרכב או הליכה ברגל, השניה היא בשביל הכיף כשאנחנו נוסעים לטיולים ורוכבים במסלולי אופניים בטבע והשלישית היא כושר כדי לפתח את שרירי הגוף, סיבולת הריאה ולעשות דיאטה. אך לא משנה איך אתם נוסעים, חשוב לדעת איך לשמור על הבטיחות בנסיעה ולהימנע מתאונות. תאונות יכולות להתרחש על ידי גורם נוסף כמו למשל התנגשות בכלי רכב אחר או שרכב אחר מתנגש בכם או שהיא יכולה לקרות ללא גורם נוסף כמו נפילה או החלקה ולעתים גם בגלל עצמים דוממים שגורמים לכך, בואו נקרא על רכיבה בטוחה על אופניים.

רכיבה בטוחה על אופניים

מה עושים כדי להגן על עצמנו?

הדבר הראשון שאותו כולנו לומדים מאז שאנחנו קטנים הוא לחבוש קסדה, לא חסרים סיפורים על אנשים שחייהם ניצלו בגלל שהם חבשו קסדה. מלבד זה, צריך כמובן לנסוע בזהירות ובשבילים המסומנים לרוכבי אופניים. הכביש לא נועד לרוכבי האופניים ובטח שלא כבישים בין עירוניים ועל כן יש לנהוג בזהירות ולנסוע במקומות המיועדים לכך. דרך נוספת להגן על עצמכם היא כשאתם נוסעים בלילה, לנסוע עם ווסט זוהר כדי שאנשים אחרים יוכלו לראות אתכם בקלות רבה יותר.

רכיבה בטוחה על אופניים, איך?

איך נוהגים בבטיחות רבה יותר? קודם כל, צריך לנהוג במהירות סבירה שבה אתם יודעים שתוכלו להגיב בבטחה לכל הפתעה שלא תבוא. דבר נוסף, חשוב לשמור על חוקי התנועה ואפלו כמו ברכבים, לאותת כשאתם פונים באמצעות ידכם. אם אתם חייבים לרכב בדרך בין עירונית חשוב מאוד לשמור מרחק רחוק יותר ככל האפשר מהכביש.

שימו לב שמלבד זהירות ברכיבה על אופניים, חשוב לשמור על הבטיחות גם בשינוע האופניים ממקום למקום. אנשים עוברים על חוקים רבים ומסכנים חיי אדם כשהם מעבירים אופניים בדרכים מאולתרות ולא משתמשים במנשאי אופניים או בגגונים לרכב בכדי להעביר את האופניים שלהם ממקום למקום. במקום זה, הם מנסים לדחוס את האופניים לתא המטען או להעביר בדרכים שאפילו דלת הרכב לא נסגרת. חשוב מאוד להקפיד על זה ולקנות את הציוד המתאים לשם כך.

למידע נוסף לגבי בטיחות אפשר להיכנס לאתר משרד התחבורה ולמדריך הרכיבה הבטוחה.

אביזרים משלימים לאופניים

אנשים שונים משתמשים באופניים למטרות שונות, חלק מהאנשים משתמשים בהם כדי לנסוע ממקום למקום כמו לעבודה, לבית הספר או סתם לקניות, חלק משתמשים בהם כדי לצאת לטיולים בחיק הטבע, חלק משתמשים בהם כדי לעשות פעלולים וחלק סתם משאירים אותם בבית לכל מקרה שיבוא, אבל לא משנה לאיזו מטרה אתם משתמשים, תמיד יהיו אביזרים משלימים לאופניים שלכם שיעשו לכם את הרכיבה עליהם ליותר נוחה ויעילה.

יש הרבה אביזרים משלימים לאופניים שיכולים לעניין את הרוכב הפשוט. בין הרכיבים יש למשל כסא ילד אחורי לאופניים שעליו אפשר לשאת ילד באופן בטיחותי ממקום למקום. הכסאות האלו נוחים, בטיחותיים, באים בצבעים שונים כך שהם לא יפגעו בעיצוב האופניים שלכם ויכולים לשאת ילדים במשקלים שונים, דוגמאת כסא ילד לאופניים מדגם Thule RideAlong שיכול לשאת ילדים במשקל של עד 22 קילוגרם.

בנוסף לנשיאת ילדים, יש כסאות מיוחדים שעוזרים לרוכבים לשאת משאות כבדים אחרים בחלק האחוקי של האופניים. כסא סבל אקטיבי של חברת Thule יכול לשאת משאות במשקל של עד 25 קילוגרם אך הוא לא נועד להסעת ילדים. הוא שוקל טיפה פחות מקילוגרם והוא עשוי מאלומיניום ופלסטיק כך שהוא עמיד מפני תנאי מזג אוויר קשים והוא קל ונוח לשימוש.

אביזרים נוספים שאתם יכולים למצוא בקטגוריית "אביזרים משלימים לאופניים" הם כל מיני מערכות מנעולים למיניהם, מתאמים לכל סוגי האופניים ולאביזרים, סלסלאות לאופניים, מתקנים נוספים ששימושיים להעמסת משאות על האופניים או להעמסת האופניים על כלי רכב או אפילו סתם בכדי להניח אותם בבית – גם לכך יש אביזרים ומתקנים. כל מה שאתם צריכים לעשות בכדי למצוא את המתקן המתאים בשבילכם הוא להיכנס לאתר חן אופן בקטגוריית "אביזרים משלימים" ולחפש את מה שאתם מבקשים מבין שלל המוצרים הקיימים באתר במחירים משתלמים ובאיכויות גבוהות.