קניית גגון לרכב

גגון לרכב הוא מוצר הכרחי לכלי רכב של אדם שמשתמש הרבה ברכבו כדי להעביר דברים ממקום למקום. אותם דברים יכולים להיות חפצים של הובלות, ציוד לטיולים ולקמפינג ואפילו זוגות אופניים. בשביל להעביר את כל הדברים האלו בצורה נוחה, מבלי לפגוע בנוחות הנסיעה ובשמירה על הבטיחות, יש צורך לבצע קניית גגון לרכב, אך איך מוצאים את המקום המושלם לקנות בו את הגגון?

קניית גגון לרכב

איפה קונים גגון לרכב?

גגון לרכב צריך לקנות במקום אמין ובעל וותק אשר מספק אחריות למוצרים. אתם רוצים לדעת שאתם קונים מעסק ישר ואמין שאתם יכולים להסתמך על המידע שהוא נותן לכם ועל המקצועיות שלו בתחום. אתם גם רוצים להיות בטוחים שמדובר במשווק מורשה שמוכר לכם את המוצר האיכותי ביותר ללא זיופים ולא חס וחלילה מוצרים גנובים כפי שניתן לראות בחנויות אופניים למיניהן. בנוסף לכך, אתם רוצים לקבל מחיר הוגן ולכן בדרך כלל תמצאו את המחיר ההוגן ובדרך כלל תמצאו את המחיר הזה בחנויות וותיקות שלא משחקות משחקים, חנות בעל שם. אחת החנויות האלו היא חנות חן אופן אשר הוקמה בשנת 2006 ויש לה מבחר רב של מוצרים במחירים הוגנים בהחלט והשירות המקצועי והאמין שם הוא בין הטובים ביותר בתחום בישראל.

אבל מה עושים לפני קניה?

לפני קניית גגון לרכב, כדאי מאוד לקרוא קצת על התחום באתרי האינטרנט השונים. ניתן לקרוא את המאמרים המופיעים באתר שלנו "לאופניים" ולקרוא את המידע המצורף לכל מוצר באתר הקניה.

גגונים לרכב – כל המידע

תגידו לנו אם התרחיש הזה מוכר לכם: אתם מתכננים לצאת לטיול ויש כל כך הרבה דברים להעמיס לרכב, אתם שמים חלק מהציוד בתא המטען וחלק מהציוד מפזרים בין הרגליים של הנוסעים ולמרות שנראה כאילו חשבתם על הכל, נדמה שמשהו חסר. אם התרחיש מוכר לכם, כנראה שלא שמעתם אף פעם על גגונים לרכב.

סוגי גגונים לרכב

יש שלל סוגים של גגונים לרכב ולאדם שלא בקיא בכל התחום זה עלול להיות די מבלבל. הדברים העיקריים שאתם צריכים לקחת בחשבון שאתם קונים גגון הוא לקנות אחד שמתאים לסוג הרכב שלו. יש גגונים ייעודיים לרכבים מסוימים ויש כאלו שלא יתאימו לכל רכב ועל כן מומלץ להתייעץ עם המוכר לפני כן. בנוסף, כדאי לאמוד מהו משקל החפצים המוערך שאותו תסחבו בדרך כלל ולקנות גגון שיכול לסחוב בהתאם, גם פה אם אתם לא יודעים מומלץ להתייעץ עם המוכר.

גגונים לרכב
גגון של Thule

יתרונות גגונים לרכב

כשעושים השוואה בין שימוש בגגונים לבין אי שימוש בגגונים אין ספק שמומלץ כן להשתמש. להלן היתרונות העיקריים שיש לשימוש בגגונים לרכב:

  • שימוש בגגון לרכב הרבה יותר בטיחותי מאשר להעמיס ציוד רב בתוך הרכב עצמו. דברים גדולים שיימצאו בתא הנוסעים עלולים לפגוע בנוסעים וגם להינזק כשהרכב מיטלטל. גגון דואג לשמור על כל החפצים בצורה אחידה ובטיחותית.
  • יש חפצים שלא יכולים להיכנס לתוך הרכב, לא בתא המטען ולא בתא הנוסעים ועל כן גגונים לרכב הם הפיתרון הרצוי.
  • באמצעות גגונים יותר קל לפרוק ולטעון חפצים וזה טוב גם לאדם פרטי וגם לעסק \ חברה.
  • על הגגונים אפשר להרכיב מנשא אופניים ופעולת שינוע האופניים הופכת לקלה הרבה יותר. זהו פיתרון מומלץ לרוכבי אופניים.

חסרונות גגונים לרכב

  • התחום הכספי – אנשים רבים יניחו שעדיף לחסוך את הכסף על הגגונים ולשנע את החפצים שלהם בעזרת אילתורים, גגונים לרכב יכולים לעלות לא מעט כסף כשמחפשים את המוצרים האיכותיים מהמותגים המובילים, אך ההוצאה הזו עדיפה על כל סיכון אחר.
  • גגון משנים את צורתו המקורית של הרכב ועל כן יש עליה בצריכת דלק. גם גגון ריק מעלה את צריכת הדלק.
  • כשמעמיסים חפצים לגובה יש לשים לב לגובה הרכב המירבי ולבדוק שזה לא מונע בעדכם להיכנס לכל מיני חניונים שתקרתם נמוכה.

יתרונות של מתקני אופניים

אם הגעתם לקרוא את הכתבה הזאת כנראה שאתם זקוקים לשכנוע מסוים בקניית מתקני אופניים. אנחנו יכולים לסכם לכם את כל המאמר הבא בכך שנגיד לכך שלמתקני אופניים יש בעיקר יתרונות וכמעט ואין חסרונות, וגם אם יש חסרונות אז היתרונות עולים עליהם כך שמתקנים כאלו הם מוצר חובה לכל רוכב אופניים שמשתמש הרבה בכלי הרכב שלו לשינוע האופניים.

יתרונות של מתקני אופניים – החלק החשוב ביותר במאמר הזה הוא גם היתרון החשוב ביותר, כל עניין הבטיחות הוא דבר שאסור לקחת בקלות ראש ויש להתייחס אליו ברצינות רבה. העמסת אופניים בתוך רכב, גם הגדולים מביניהם, זה לא דבר בטיחותי. התזוזות תוך כדי נסיעה עלולות לגרום נזק או לפגוע בנוסעי הרכב, העמסה בתוך תא מטען שלא מספיק גדול ומאלץ את הנהג להשאיר את הדלת חצי פתוחה כמו שניתן לראות לא מעט ברחובות זה דבר מסוכן מאוד שאף אדם שפוי לא ימליץ עליו. יתרון נוסף הוא הנוחות של העמסת האופניים על הרכב. יש מתקני אופניים פשוטים מאוד לשימוש ויעילים מאוד וכל אדם יכול להשתמש בהם בהצלחה ולהעמיס את האופניים שלו עליהם בבטחה בצורה קלה שלא תדרוש ממנו יותר מדי זמן או סיבוכים, זה כמובן עדיף בהרבה מאשר להנדס את הצורה של האופניים כך שייכנסו לרכב עם הכי פחות נזק. גם בקטגורית הנוחות למתקני אופניים יש יתרון, נסיעה ברכב כשהאופניים נמצאות בו ולא קשורות כמו שצריך או לא סגורות היטב בתא המטען לא רק מוסיף לנו דאגות בנהיגה, אלא גם התזוזה יכולה להיות מאוד מציקה וכואבת, במיוחד אם אנחנו מושיבים נוסעים במושבים האחוריים.

גגון לרכב
גגון לרכב

אם אתם חושבים שמראה הרכב יהיה החיסרון פה, אז תדעו שמתקני אופניים קיימים בסוגים שונים ובצבעים מגוונים כך שהם יתאימו לכל רכב, לכל צבע, ולכל טעם. החיסרונות היחידים יכולים לבוא בצורה של צריכת דלק. כשיש חפצים שבולטים החוצה מצורתו של הרכב זה פוגע בצריכת הדלק שלו (בצורה לא משמעותית), וכן חיסרון נוסף הוא אופניים שנמצאות על מתקן שמתחבר לגג ונמצאות לגובה מהוות מגבלה במקומות מסוימים כמו למשל במכוני שטיפה. החיסרון האחרון שכולם כנראה יחשבו עליו הוא ההוצאה הכספית בקניית המתקן, אך פה החיסרון עדיף מאשר להסתכן בבטיחות או בנזק כספי אחר שיכול להיגרם ללא המתקן.

רוצים לדעת עוד כיצד בוחרים גגון לרכב? לחצו על הקישור.

איזה מתקן אופניים לרכב לבחור

תופעת השימוש באופניים גדלה מאוד בשנים האחרונות, אופניים מכל הסוגים, אופניים חשמליות, אופני הרים ואופני ספורט ופעלולים נראים בכל מקום בארץ אך למרות הקדמה והתמיכה של הערים הגדולות במתן מתקני חניה לאופנים ומסלולים מיוחדים המיועדים לרוכבים, בעיה אחת עדיין קיימת אצל לא מעט אנשים. הבעיה היא השינוע של האופניים למקומות מרוחקים, ולשם כך יש לקנות מתקן אופניים ייעודי, אך איזה מתקן אופניים לרכב לבחור? קיימים לא מעט סוגים ואיך יודעים מה טוב בשבילי?

גגון לרכב
גגון לרכב

הסוגים העיקריים בתחום הזה הם מתקן המוצב על גג הרכב, מתקן המתחבר לחלק האחורי של הרכב על תא המטען, או מתקן המתחבר לוו הגרירה. בחירה של אחד מהם תלויה בסוג הרכב שלכם ובנוחות שלכם להעמיס את האופניים עליהם, כך למשל אם רבים מעדיפים מתקן המתחבר לגג הרכב שעליו ניתן להעמיס אפילו שני זוגות אופניים בצורה נוחה, מהירה ולא פחות חשוב – בטיחותית. מתקן המתחבר לוו גרירה מתאים לאנשים שיש להם כבר וו גרירה ומתקן אחורי שמתחבר לתא המטען הוא אולי זול יותר אך פחות יעיל וטוב ממתקן שמתחבר לגג. מתקן שמתחבר לחלק האחורי מצריך אמצעי בטיחות רבים יותר כמו למשל במידה והמתקן מסתיר את לוחית הרישוי והפנסים יש להציב לוחית רישוי ופנסים אחרים שיהיו נראים לעין בצורה טובה ואפקטיבית על מנת לא להוות סכנה בכבישים.

אם יש לכם חששות לגבי הנראות של המתקנים, תשמחו לדעת שמתקני אופניים לרכב קיימים בצבעים שונים כך שתוכלו למצוא את הצבע המתאים לרכב שלכם וגם העיצובים שלהם מגוונים  ומודרנים והם יראו טוב גם ברכבים חדשים עם עיצובים חדשניים. אם אתם בעלי אופניים שמשנעים אותם למקומות מרוחקים באמצעות הרכב, אתם חייבים מתקן כזה על מנת לשמור על הבטיחות כי בכביש לא לוקחים סיכונים מיותרים.

להתרשמות ממגוון מתקני האופניים והגגונים לרכב הכנסו לאתר חן אופן.