טיפים לשריפת יותר קלוריות ברכיבה על אופניים

ירידה במשקל זו מטרה יפה ואין כמו דרך טובה לעשות את זה מאשר רכיבה על אופניים. בעוד ששאר הדרכים להוריד במשקל קצת מבאסות, רכיבה על אופניים היא תחביב שהופך את הירידה למשקל לפעילות כיפית. עם זאת, זה לא אומר שזה חייב להיות רק לשבת על אופניים ולרכב, יש לנו כמה טיפים בשבילכם שיעזרו לכם לנצל טוב יותר את הזמן שלכם ולשרוף יותר קלוריות בזמן רכיבה על אופניים.

תאכלו אחרי רכיבת בוקר

כשאתם קמים בבוקר, הגוף שלכם עבר מעין 'צום קטן' של הלילה. אם תקפצו על האופניים לפני שאתם אוכלים ארוחת בוקר, תוכלו לעודד את הגוף שלכם לשרוף יותר שומן. אם אם רוצים לקחת את זה צעד קדימה, תוכלו לשתות ירוק על הבוקר ובכך לעזור לכם לצבור אנרגיה לרכיבה.

אל תתנו לאופניים לעשות את כל העבודה

מכירים את זה שאתם רוכבים בירידה אז אתם עוזבים את הפדלים ונותנים לאופניים פשוט לגלוש? מכירים את זה שאתם רוכבים על אופניים ומזהים סיטואציה שבה תצטרכו לעצור, אז אתם פשוט נותנים להם להאט בקצב שלהם? חבל. כל ההזדמנויות האלו שנופלות בחלקכם לעשות 'פחות עבודה' גורמות לכך שאתם שורפים פחות קלוריות מאשר מה שאתם יכולים. תתאמצו קצת יותר.

העדיפו רכיבות ארוכות

יש אנשים שיעדיפו לרכב רכיבות קצרות ואינטנסיביות, אבל האמת היא שהן פחות עדיפות, גם בגלל שהן מעלות את הסיכון לפציעה וגם בגלל שהן משפיעות בצורה אחרת על הגוף שלנו מבחינת קצב לב. מומלץ לרכב רכיבות ארוכות של שעתיים לפחות אם אתם יכולים, במהירות מתונה. זכרו שרכיבות ארוכות יכולות להיות קשות בהיבט של רעב וצמא, היערכו בהתאם.

הצטרפו לקבוצות

כשרוכבים לבד המוטיבציה יכולה להיפגע מאוד בקלות ואפילו לצאת מהבית זו מלחמה. קבעו רכיבות עם חברים או עם קבוצות מאורגנות של רוכבי אופניים כדי לתת לכם את המוטיבציה וגם אולי ליהנות יותר. יתרון נוסף בקבוצות הוא שבמקרים בהם אנשים בקבוצה 'מתקדמים' יותר ממכם, תזכו להציב לעצמכם רף גבוה יותר מכמה בחינות שונות ובכך אולי לשרוף יותר קלוריות.

בהצלחה! 

כמה קלוריות שורפים ברכיבה על אופניים?

רוכבי אופניים יכולים לשרוף עד 600 קלוריות בשעה בזמן רכיבה על אופניים. זה תלוי בהרבה דברים שקצת קשה להקיף את כולן במאמר אחד, אבל רק נגיד שזה תלוי במשקל שלכם ובמאמץ והאינטנסיביות שלכם בזמן הרכיבה.

שריפת קלוריות ברכיבה

הגוף שלכם

כפי שאמרנו, אנשים שונים נוטים לשרוף כמות שונה של קלוריות אפילו על אותו מסלול מהסיבה הפשוטה שבני האדם בנויים בצורה שונה. גברים למשל, נוטים לשרוף יותר קלוריות מגברים מהסיבה שבדרך כלל יש להם מסת שרירים גדולה יותר. בגלל זה אנחנו גם שורפים יותר קלוריות כשאנחנו צעירים וחזקים מאשר כשאנחנו מבוגרים.

בנוסף לכך, שריפת הקלוריות תלויה גם בחילוף החומרים שלכם. אפשר לשפר את הנתון הזה בכך שתקפידו על כושר באופן קבוע ועל תזונה נכונה.

רמת המאמץ

ככל שתשקיעו יותר מאמץ ברכיבה ככה תשרפו יותר קלוריות. באותה מידה, בדרך כלל אדם ששוקל 90 ישרוף יותר קלוריות מאדם ששוקל 80 גם אם הם עושים את אותה פעולה בדיוק. דרוש יותר כח להפעיל גוף כבד יותר.

ניתן לשרוף יותר קלוריות באמצעות רכיבה נמרצת או רכיבה בעלייה. הגוף שלכם יתאמץ יותר ותוכלו לשרוף יותר קלוריות באותו זמן שבו אתם למשל רוכבים במתינות וברוגע. אם יש לכם בעיות בלב או חששות מסוימים אל תתאמצו ללא הציוד המתאים שיתריע לכם על סכנה או מאמץ יתר.

>> קראו כמה טיפים לשריפת יותר קלוריות

מחשבון קלוריות לרוכבי אופניים

מה שכתבנו לכם למעלה יכול לשמש אתכם כמדריך או אפילו כטיפים מכוונים, אבל אם אתם מחפשים נתונים יבשים, מצאנו מחשבון קלוריות לרכיבה על אופניים שאולי יעזור לכם. תוכלו למצוא אותו בקישור הזה.