מתקן נשיאה לאופניים

כשמדברים על מתקן נשיאה לאופניים מתכוונים למתכנים שמתלבשים על הרכב ומאפשרים שינוע של האופניים ממקום למקום. מתקנים כאלו יכולים להתחבר לחלקו האחורי של הרכב או לגג באמצעות גגון והם נועדו כדי לחזק את הבטיחות של היושבים ברכב ושל עוברי האורח בכביש ובנוסף לכך לשמור על האופניים מפני נזקים ופגיעות.

מתקני נשיאה לאופניים הם נפוצים מאוד בקרב מטיילים ורוכבי אופניים שמשתמשים באופניים שלהם לעתים קרובות. אין דרך טובה יותר להעביר אופניים ממקום למקום מאשר באמצעות מתקנים אלו.

מחירם של מתקני אופניים

מחירו של מתקן נשיאה לאופניים משתנה מאוד בין מוצר למוצר. ישנם מוצרים זולים שעולים בדרך כלל כמה מאות. 500-600 שקלים למתקן זהו מחיר זעום, אך מרבית האנשים קונים מוצרים איכותיים וחזקים ממותגים נחשבים. מותגים אלו בהחלט שווים את המחיר שלהם והם עולים בין 1500-3000 שקלים עם אפשרות למתקנים שעליהם אפשר להעמיס יותר מזוג אופניים אחד.

איך קושרים את האופניים למתקנים?

מתקנים שונים עובדים בצורה שונה. ישנם מתקנים שיש להם תופסנים מיוחדים לאופניים. כאלו שמצריכים מכם לקפל את האופניים קודם כדי לקבל אחיזה טובה יותר או כאלו שמחזיקים את הגלגלים והאופניים 'עומדות' מעל הרכב. כל המתקנים בטיחותיים והשאלה שאתם צריכים לשאול את עצמכם מה יותר נוח לכם. אל תנסו להתפשר מבחינת הבטיחות בדברים כאלו וקשירה של האופניים על חבלים על גגון היא לא הדרך האידיאלית. אל תשכחו שאם גגון גבוה לכם מדי יש אפשרות להתקין מנשא אופניים אחורי כדי שלא תצטרכו להתאומץ יותר מדי

3 המלצות על מנשאי אופניים לגג

שלום לכולם. הפעם החלטנו להמליץ לכם על 3 מנשאי אופניים לגג הרכב. בחרנו 3 מנשאים שלכל אחד מהם יתרונות מעולים. הגגונים די שונים זה מזה, אז קראו וחקרו פרטים נוספים. בואו נתחיל.

Talon

טאלון

המנשא הבא, שנקרא טאלון הוא אחד המנשאים המיוחדים והיוצאי דופן בתחום והוא מתאים לאופני הרים ולאופני שטח בעלי שילדת קרבון. המנשא מתאים לכל סוגי הרכב, בין אם רכבים פרטיים ובין אם רכבי שטח. אמנם מדובר בהמלצה על מנשא אופניים לגג הרכב, המנשא הזה מיוחד והוא מתאים גם לחלקו האחורי של הרכב. הוא חסכוני בדלק, שקט והוא למעשה גורם לכך שהאופניים ירחפו על הרכב ולא יגעו בו וכך לא ייגרמו נזקים או שריטות. יתרון בולט נוסף של המנשא הוא שאין צורך בכלל בגגון, פשוט מחברים ומשתמשים

מחיר: 2100 ש"ח  | לקניה

Thule FreeRide 532

מנשא טולה

המנשאים של חברת Thule הם המנשאים המובילים בשוק והם מגיעים עם אחריות של 5 שנים. היתרונות של המנשא הזה הוא שהוא פשוט מאוד לשימוש. הוא בטיחותי מאוד והוא מאפשר נעילה של אופניים למנשא והמנשא לגגון הרכב באמצעות מנעולים. והוא מגיע במחיר אטרקטיבי במיוחד.

מחיר: 655 ש"ח | לקניה

מנשא ל-3 זוגות אופניים

אם יש לכם זוג אופניים אחד קיימים עבורכם מגוון רחב של מנשאי אופניים, אך אם אתם משפחה או קבוצת חברים שיוצאים להרבה טיולי אופניים ואתם צריכים להעמיס 2 או 3 זוגות אופניים – זה המנשא בשבילכם. הוא מתאים לכל סוגי הרכבים והוא בטיחותי ואיכותי להפליא.

מחיר: 3095 | לקניה

* המחירים מעודכנים לתאריך פרסום הכתבה.

מנשא אופניים ל-3 זוגות אופניים

אין הרבה אנשים בארץ שיש להם 3 זוגות אופניים במשפחה ויש עוד פחות כאלו שנדרשים מדי פעם לשנע אותם ממקום למקום. אם הגעתם לפה כנראה שאתם המעטים האלו. מנשא מדגם 972 של החברה המצליחה Thule הוא אחד המנשאים הטובים ביותר עבורכם.

מדובר במנשא חזק ועמיד שיכול לשאת 3 זוגות אופניים שנתפס היטב לחלק האחורי של הרכב (תא המטען) והוא מחזיק את האופניים בצורה טובה ללא נענועים או תזוזות לא רצויות. המנשא יעזור לכם לשנע את זוגות האופניים שלכם ממקום למקום בין אם מדובר בזוג אחד, שניים או יותר. כך תוכלו לצאת לטיולי אופניים בטבע ולהעביר את האופניים מבלי להתפשר על הנוחות שלכם במהלך הנסיעה או חס וחלילה על הבטיחות.

product_thumb-1

ניתן להטות את המנשא כדי להשתמש בתא המטען כשהאופניים מוטענים וכמובן שהנוחות לשימוש בתא המטען כשאין אופניים על המנשא – טובה מאוד.

המנשא יכול לשאת עד 45 קילוגרם, הוא בא עם אחיות של 5 שנים ובמידה והוא מסתיר את פנסי הרכב יש להשתמש במתאם 9761 להרכבת מערכת אורות Thule Lightboard. לפרטים ולרכישת מנשא Thule 972 3B

 

יציאה לטיול אופניים בשבת בבוקר

שבת בבוקר, יום יפה, אמא שותה המון קפה, ואני יוצא לטיול אופניים! כן, זה לא מה שחשבתם שיהיה כתוב, אבל זה מה שקורה בפועל.טיול אופניים זה דבר נהדר בשבת בבוקר, השמש זורחת ומביאה איתה אוויר נעים משאר ימי החול וזו הזדמנות מעולה להתחבר לטבע. אנחנו מתארגנים כל יום שבת קבוצת חברים שיוצאת ביחד לטיול למסלולים מעניינים ברחבי הארץ ועושים זאת באהבה.

פעם, כשהתחלנו את כל זה, לא היינו מבינים כל כך ועשינו הכל בצורה חובבנית מאוד, היינו דוחסים חלק מהאופניים בתוך הג'יפ של אחד החברים ומה שאי אפשר שמים ברכבים האחרים. היום, אנחנו כבר הרבה יותר חכמים, יש לי גגון לרכב וכך גם לחברים שלי, הזמנתי גם מנשא אופניים לגג הרכב כדי שיהיה הרבה יותר יעיל לסחוב את האופניים ממקום למקום ואפשר להעמיס עליהם 3 זוגות אופניים! זה המון בהתחשב בעובדה שיש לי רכב די בינוני. בנוסף לכך, על הגגון של אחד החברים שלי מורכב תא חפצים שבו אנחנו יכולים לאחסן כל מיני ציוד שאנחנו לוקחים איתנו כדי שיהיה לנו יותר כיף ונוח בטיול.

אין ספק שמנשא האופניים שקניתי זו הקניה החכמה ביותר שעשיתי בשנים האחרונות, אני מרגיש הרבה יותר בנוח להסתובב עם האופניים על הגג מאשר שהם דחוסים בתא מטען ועוד לאחר שאני מקפל את הכסאות במושב האחורי. אני לא מתפשר יותר על נוחות, אני נוסע לאן שאני רוצה בקלות עם האופניים על הגג מחוברים למנשא בבטחה וללא דאגה.

– נשלח על ידי חובב אופניים מושבע.

מנשא אופניים לג'יפ

אנשים שיש להם ג'יפ נהנים מיתרונות רבים, הרכב שלהם גבוה יותר ולכן הם יכולים לנסוע במקומות בהם רכבים אחרים, קטנים יותר, לא יכולים. הם יכולים לנסוע בטבע ובתוואי שטח מסובכים וזה יתרון גדול לאנשים שאוהבים טבע או אוהבים טיולים, אבל אנשים שאוהבים אופניים ורוצים להשתמש בג'יפ שלהם כדי לשנע את האופניים ממקום למקום עדיין יתקלו בבעיה – הם צריכים מנשא אופניים לג'יפ.

להכניס אופניים לרכב זה לא כזה פשוט, צריך רכב גדול באמת בשביל להכניס את האופניים לבפנים בצורה בטוחה ונוחה מבלי לפגוע בכלום ובלי להתאמץ, אבל אנשים בעלי רכב גדול עוד יכולים להסתדר. עם זאת, כשמדובר בג'יפ, לא בהכרח יש מקום לזוג אופניים ובטח לא ליותר מזוג אופניים אחד ולכן בשביל מקרים כאלו צריך מנשא אופניים לג'יפ אשר יורכב על הגלגל האחורי.

יכולות המתקן

מנשא אופניים איכותי יתקפל בצורה שלא תפריע כשאין שום אופניים מועמסים על הרכב והמנשא יהיה עשוי מחומרים איכותיים ועמידים בתנאי מזג אוויר וממכות קלות. המנשא בטיחותי מאוד כלפי האופניים ומונע חיכוך ביניהם בזמן הנסיעה וכמובן שומר על כך שהרכב לא ייפגע גם במהמורות הדרך. מנשא אופניים כזה לא עולה יותר מדי והוא בהחלט שווה את המחיר. בנוסף לכך, תינתן אחריות של 5 שנים עבור המוצר כך שאתם יכולים לפתור את עצמכם מדאגות ולהתחיל ליהנות.

מנשא ל-4 זוגות אופניים

היום נדבר על הדרכים השונות בהם אפשר להעמיס 4 זוגות אופניים על הרכב שלכם. בעיקרון, אתם צריכים מנשא ל-4 זוגות אופניים וזה דבר שהוא לא נפוץ כל כך אבל יש מספיק בשביל שתוכלו לבחור את האחד שמתאים עבורכם.

האופציה הראשונה היא באמצעות מנשא לגג הרכב. בעיקרון, כל רכב נורמלי מכיל את המקום הנדרש כדי להכיל על גגו 4 זוגות אופניים אבל בשביל שזה יהיה בצורה בטיחותית מומלץ לחפש דרכים עדיפות, ניתן לשלב יותר ממנשא אחד ברכב, זאת אומרת שמנשא אחורי לרכב יכיל 2 זוגות אופניים ועוד מנשא קדמי שיכיל 2 זוגות נוספים. כמובן שיש גם מנשאים שמכילים 3 זוגות אופניים אך קיימות טענות של אנשים שאומרים שזה עשה להם קצת בעיות ולכן אנחנו נלך על 'בטוח' במאמר הזה.

מנשא ל-4 זוגות אופניים

הדרך הנוספת היא להשתמש במנשא אופניים לוו גרירה שיכול להיות 4 זוגות. ישנם מנשאים כאלו שניתן לקנות והם דווקא זכו לביקורות טובות ואולי הם מתאימים לכם. מדובר במנשאים חזקים וגמישים המספקים הגנה יעילה בכבישים ובמהמורות הדרך ומדובר גם על מתקן שמתקל וניתן לאחסן אותו בתא המטען כך שזה יתרון בפני עצמו.

אנשים רבים מתלוננים על מנשאים מהסוג הזה כמו מנשאים לוו גרירה ומנשאים אחוריים לרכב שמקשים על השימוש בתא המטען אך האמת היא שיש מתקנים שנמתחים קדימה ומאפשרים גישה נוחה יותר לתא המטען מבלי לפרוק את האופניים לפני השימוש. מומלץ לכם לבדוק אותם בקישורים למטה של כמה מוצרים ל-4 זוגות אופניים.

איזה מנשא אופניים טוב בשבילך?

מנשאי אופניים לא חסר, יש כל מיני סוגים ולכל אחד יש את העיצוב שלו, סוג התפיסה שלו, עומס המשקל שהוא יכול לשאת ואת שאר המאפיינים היחודיים לו, אך עם זאת, ישנם 3 סוגים עיקריים ומומלצים של מנשאי אופניים.

מנשא אופניים אחורי שמתחבר לחלק האחורי של הרכב (בין אם מדובר ברכב סדאן, סטיישן, או האצ'באק) ובדרך כלל מתחבר לתא המטען, מנשא אופניים שמתחבר לוו גרירה ומנשא אופניים לגג הרכב שמותאם לכל סוג רכב החל מהקטנים ועד הגדולים ביותר כמו ג'יפים, רכבי שטח גדולים אחרים וכו'.

כשאתם קונים מנשא אופניים לוו גרירה אתם צריכים לקחת בחשבון שהוא לא מגיע עם וו גרירה, אתם צריכים שוו גרירה כבר יותקן על הרכב שלכם, בדרך כלל מי שמשתמשים במתקן זה אלו אנשים שכבר יש לכם סיבות אחרות לשימוש בוו גרירה על מנת לשנע דברים אחרים כמו עגלות ואביזרים נוספים. מנשאי אופניים שמתחברים לוו גרירה יכולים להעמיס בדרך כלל יותר מזוג אופניים אחד, תלוי במתקן, והם ניתנים לפירוק כך שהם לא חייבים להיות על הרכב שלכם כל הזמן. אם יש משהו שצריך לשים לב אליו הוא שמנשא אופניים לוו גרירה, או מנשא אופניים אחורי באופן כללי, מאריכים את אורך הרכב שלכם וצריך לקחת זאת בחשבון בכל פעם שמחנים את הרכב או מבצעים פעולה שחשוב תמיד להרגיש את גודל הרכב שלכם. מי שמתרגל לגודל מסוים עלול לפעמים לשכוח זאת ולפגוע במנשא, באופניים או ברכב.

מנשא לוו גרירה

במנשאי אופניים אחוריים רבים לא תוכלו להשתמש בתא המטען כשהמנשא מחובר לרכב או כשמועמסים עליו זוגות אופניים. גם מתקנים אלו ניתנים כמובן לפירוק והרכבה ברכב אחר או סתם לפירוק כשאין לכם שימוש בהם על מנת שהם לא יפריעו והם מאוד פשוטים לפירוק והרכבה. רוב הסוגים מאפשרים נשיאת של יותר מזוג אופניים אחד אך כמובן גם פה זה תלוי במנשא ומומלץ לברר מראש.

שימ לב: מנשא אופניים אחורי שמסתיר את לוחית הרישוי והפנסים דורש מכם לשים לוחית רישוי ופנסים חלופיים שיהיו במקומות חשופים וברורים.

מנשאי אופניים לגג הרכב הם הנפוצים ביותר כנראה ומי שלא אוהב אותם כנראה שהוא קצת נמוך או שיש לו רכב ממש גבוה וזה קשה לו והוא יעדיף את המנשא האחורי שהוא יותר נגיש. במקרה כזה המנשא לא יפריע לאורך הרכב אך הוא ישפיע על הגובה שלו ולכן אם אתם נכנסים לחניונים נמוכים אתם צריכים להיות תמיד מודעים לגובה שלכם במידה והאופניים מועמסות על הרכב. מנשא אופניים אחורי משפיע על צריכת הדלק וזהו החיסרון הגדול שלו.

על מנת לברר יותר פרטים אנחנו ממליצים לכם לפנות לחברת חן אופן לשיחת ייעוץ.

יוצאים לטיול אופניים עם הציוד המתאים

אנשים שיוצאים לטיולי אופניים לא תמיד חושבים עד הסוף לגבי הציוד שבו הם משתמשים. לעתים רוכבי אופניים שצריכים להגיע למחוז חפצם ברכב כשהם מעמיסים את האופניים לא חושבים על כך שתא המטען הוא לא המקום המתאים לאחסן בו את האופניים אך זה לא מונע בעדם לעשות זאת. בנוסף, גם לציוד הנלווה לאופניים שאותו הם רוצים להעביר למקום הפיקניק או המחנה שהם מקימים יש צורך לדאוג לאחסון מתאים מבלי לפגוע בנוחות של הנוסעים ברכב. לכן חשוב שלטיול אופניים יצאו הרוכבים עם הציוד המתאים הכולל מנשא אופניים, תא חפצים או גגון לרכב שמתאים בדיוק למטרה של הרוכב.

מנשאי אופניים הם לא עסק יקר והם בהחלט משתמשים כשהם משפרים את החוויה של הטיול ומגבירים את הבטיחות. בבטיחות אין להקל בכלל וטעות קטנה מאוד בהעמסה של אופניים או ציוד לא במקום, לא רק שהציוד יכול להינזק אלא שגם הרכב או חס וחלילה פגיעות בנפש. כבר קרו מקרים של תא מטען שהשתחרר או מהמורה בכביש שגרמה לנזק לרכב או לאופניים. השאלה היא האם אתם מוכנים לקחת את הסיכון ולהמשיך לנסוע ברכב בצורה לא בטיחותית. מבחינת המנשאים וההתאמה לרכב שלכם, אין לכם מה לדאוג, המנשאים קיימים בשלל סוגים ובשלל סגנונות ובטוח תוכלו למצוא ציוד מתאים לרכב שלכם בין אם יש לכם רכב קטנטן או ג'יפ גדול. ובנוגע לג'יפים שמגיעים עם גגון מותאם, לעתים גגון לא מספיק ויש להלביש עליו מנשא אופניים לגג או לקנות תא חפצים כדי להכיל את הציוד שאתם רוצים, בהתאם לסוג הטיול שאליו אתם יוצאים. שיהיה בהצלחה.

מנשא אופניים – תמורה טובה למחיר

היום הרבה דברים נמדדים בכסף, אפילו הבטיחות שלנו. אנשים קונים רכב ומתייחסים למחיר של התוספות כמו המסך הגדול, הגלגלים הגדולים והמיוחדים ולפעמים מוסיפים קצת תשלום בשביל שיהיה צבע מטאלי יפה. לצערנו, אנשים קצת פחות מתמקדים בנושא של הבטיחות וכשקונים רכב אנשים לוקחים בחשבון שיש את המנגנונים החשובים אך מבלי להתייחס לפרטי פרטים איזה רכב יותר בטוח. בסופו של דבר כשקונים רכב חדש משלמים עליו בין 70-130 אלף שקלים שזהו ברוב המקרים הדבר השני היקר ביותר שאנשים קונים בחייהם מלבד דירה כמובן.

עם זאת שהרכבים היום מאוד יקרים ואנשים רוצים לשמור עליהם כחדשים למשך זמן רב, אנשים מזלזלים בהרבה מקרים וכבר ראינו לא מעט מקרים של אנשים שדחסו אופניים לתא המטען שאפילו לא נסגר כמו שצריך. במקרים אחרים אנשים דחפו את האופניים לתוך מושב הנוסעים מאחורה תוך כדי שבפניות ובמהמורות הדרך האופניים יוצרות רעש מעצבן כשהם מתנגשים בדפנות הרכב. במקרים כאלו, זה לא הרעש שאמור להפריע לכם אלא דווקא המכות שהפח של הרכב מקבל, בסופו של דבר זה גורם לנזק לא רק לרכב עצמו אלא גם לאופניים ואין ספק שעדיף להשקיע עוד כסף בשביל לשפר את זה כך שאם תסתכלו על התמונה הכוללת, אין ספק שמנשא לאופניים עדיף מאשר קניית רכב חדש או תיקון הנזקים שעלולים להיווצר אם אין לכם מנשא כזה.

מנשא אופניים לרכב מהווה תמורה טובה למחיר בכל מצב. המחיר של מנשא נע בין מאות בודדות של שקלים לאלפי שקלים וזה תלוי כמובן בסוג המנשא, באיכותו , במותג שלו, ברמת הבטיחות שלו, בדרך בא ניתן לקשור בו את האופניים וכמובן שללא ספק כמות האופניים שאפשר לקשור עליו. ברוב המנשאים אפשר להחזיק זוג אחד של אופניים אך קיימים מנשאים שמאפשרים שינוע של 2 זוגות ואפילו של שלושה זוגות אופניים בצורה בטיחותית וטובה מבלי יותר מדי דאגות. המנשאים דואגים לכך שהאופניים יתפסו בצורה בטיחותית וששום מכה לא תיפגע בו. בין אם מדובר על מנשא לגג הרכב שהדאגה היחידה שלכם היא לא להיכנס אל תוך חניונים תת קרקעיים נמוכים כשהאופניים על הגג ובין אם מדובר במנשא אחורי שממקם את האופניים מספיק גבוה כך שגם בבאמפרים לא יקרה להם כלום.

כדי ללמוד איזה מנשא אופניים לבחור לחצו כאן >>

הובלת אופניים ממקום למקום

כל רוכב אופניים מתפאר בכך שהוא לא צריך יותר מדי בשביל לכרב על אופניים. הוא לא צריך לשלם דלק, לא צריך לעבור טיפולים תקופתיים ולא צריך לחפש שעות חניה, מבחינתם הם פשוט יכולים לעלות על האופניים ולהתחיל לפדל. אז זהו שלא בהכרח. אם אתם משתמשים באופניים כדי לנסוע לעבודה או לרכב כמה מאות מטרים למכולת אז זה אולי נכון, אבל כשאתם רוצים לצאת לטיולים מרהיבים בחיק הטבע או לצאת למסעות אופניים מעניינים אתם צריכים יותר מזה, אתם צריכים רכב כדי לשנע את האופניים ולהוביל את האופניים ממקום למקום. איך עושים דבר כזה? באמצעות מנשאים לאופניים כמובן.

מנשאים לאופניים יכולים לבוא בכמה צורות, גדלים, מותגים ושאר מאפיינים, כל מה שאתם צריכים לעשות זה לבחור את האחד שמתאים ביותר עבורכם, להרכיב אותו על הכרב וליהנות מהיתרונות הרבים שהמנשא מספק. אז על איזה יתרונות מדובר? ובכן, בראש ובראשונה, אפשר סוף סוף להעמיס את האופניים לרכב ולנסוע למקום בו אתם רוצים לרכב עליהם. לנסוע בעיר את כל הדרך עד שמגיעים למסלול הרכיבה זה לא בא בחשבון כי בדרך כלל המקומות השווים באמת נמצאים במרחק רב מהבית ואי אפשר לרכב עד לשם או שזה פשוט הורס מהחוויה. בנוסף, מנשאי אופניים מספקים בטיחות רבה גם לרוכבים וגם לאופניים – מנשאי אופניים משמשים להעמסת אופניים בצורה בטיחותית ואחראית, בן אדם שאין לו את המנשאים ומנסה לאלתר או לדחוס את האופניים בצורה לא תקינה עלול לגרום לנזק של הרכב, של האופניים או של האנשים שנמצאים בתוך הרכב וקל וחומר של אנשים מחוץ לרכב כי במקרה של ניתוק או נפילה של האופניים באמצע הנסיעה ההשלכות עלולות להיות חמורות ביותר. עוד יתרון נוסף הוא הנוחות, אם עד היום עשיתם (לא בצדק) כל מיני אילתורים כדי להעמיס והייתם צריכים להתפשר על הנוחות, עכשיו אפשר להפסיק. ההעמסה של האופניים וקשירתם בבטחה על המתקנים היא מאוד נוחה ופשוטה ואפשר לעשות אותה בקלות רבה גם כשמדובר במתקן לנשיאת אופניים שמולבש על הגג וגם כשמדובר על מתקן לנשיאת אופניים שמחברים לחלק האחורי של הרכב.

מחיר של מנשא לאופניים עולה בין מאות לאלפי שקלים והוא תלוי בהרבה פרמטרים כמו כמות האופניים שאפשר להרכיב עליהם, האיכות של המוצר, המותג, סוג המנשא ועוד פרמטרים רבים.