תיקי צ'ימיגג – כל המידע

אנחנו לא יודעים אם שמעתם על תיקי צ'ימיגג ולכן נסביר: אם אתם מהטיפוסים שאוהבים לצאת לטיולים ולסחוב ברכב שלכם הרבה משאות אולי כבר הגעתם למסקנה שאתם צריכים משהו מתאים לרכב שיעזור לכם לשנע את החפצים ואפילו חשבתם לקנות גגון אבל אולי אתם בכלל לא צריכים? אתם צריכים פיתרון נוח, קל, מהיר, שלא יעלה הרבה כסף ויהיה בראש ובראש בטיחותי! אחד הפיתרונות האלו הוא לבחור לעצמכם תיק גדול וחדש מבין תיקי צ'ימיגג מעולים שנוצרו במיוחד בשביל מטרה זו.

תיקי צ'ימיגג
תיק צ'ימיגג על רכב

תיקי צ'ימיגג

תיקי צ'ימיגג הם תיקים גדולים וניידים שלא מצריכים שום גגון או הכנה לגגון. הם מנצלים היטב את הגודל שלהם כדי שתוכלו להכיל כמה שיותר דברים בכמה שפחות מקום וההרכבה שלהם פשוטה מאוד ללא צורך בכלים מיוחדים. אפשר להשתמש בתיקים אלו כדי להעמיס אותם על הרכב (כל רכב, בין אם מדבור בג'יפ דגול ועד רכב קטן) ולקשור אותם בבטיחות בשניות בודדות ואף להעביר אותם מרכב לרכב. התיקים הנ"ל גם עמידים מאוד ואפילו מגנים על המוצרים מפני 80%-90% מהגשם והרטיבות.

במקומות רבים בארץ משתמשים בתיקים אלו החל ממשרד הביטחון ועד חברות ואנשים פרטיים שגילו את היתרון העצום בשימוש בתיקים אלו. שימו לב שיש מקומות בהם מזייפים את המוצרים של צ'ימיגג ומוכרים מוצרים שעשויים מחומרים זולים ומורכבים בצורה מסוכנת מאוד ולכן מומלץ לוודא שמה שאתם קונים הוא מקורי ואם המחיר זול מדי (בצורה משמעותית) כדאי לפקוח עין.

התיקים

מחיר של תיק צ'ימיגג עולה בין 600 ל-1200 שקלים והסיבה לכך היא הסוגים של התיקים. התיקים מגיעים בשלל גדלים והם יכולים להכיל 405 ליטרים, 550 ליטרים, 650 ליטרים ועוד… בנוסף, בחנויות רבות התיקים מגיעים עם אחריות של עד 10 שנים.

יתרונות וחסרונות תא חפצים לרכב

הרבה אנשים השכילו לעשות וקנו תא חפצים לרכב שלכם על מנת לחסוך לעצמם הרבה כאב ראש ובעיות, אבל אם אתם מאלו הבודדים שלא עשו זאת עדיין, אולי הגיע הזמן שתקראו את הכתבה הזאת שתסביר לכם על יתרונות וחסרונות תא חפצים לרכב שלכם.

יתרונות וחסרונות תא חפצים לרכב.

תאי חפצים נועדו לאנשים שצריכים לשנע חפצים ממקום למקום וברכב שלכם אין מספיק מקום לכך או שהם לא רוצים לפגוע מחווית הנסיעה לשכם בכך שהם ממלאים חפצים חיוניים גם בתא הנוסעים ברכב ועל כן הם משתמשים בתאי חפצים. בדרך כלל מדובר ברוכבי אופניים או באנשים משפחתיים שמרבים לצאת לטיולים, אבל למעשה זה מתאים לכל אחד.

יתרונות וחסרונות תא חפצים לרכב
תא חפצים לרכב

יתרונות

  • שימוש בתא חפצים שנמצא על גגון הרכב עדיף מאשר קשירת חפצים לגגון רכב עצמו מהסיבה שתא החפצים מגן על החפצים מפני פגיעות או מזג אוויר ואף מונע רטיבות.
  • יתרון נוסף על פני קשירה ישירות לגגון הוא שזה בטוח יותר מפני גניבות.
  • כשמעבירים את הציוד על גג הרכב או בתוך תא חפצים שמחובר לוו הגרירה יש יותר מקום ברכב וחווית הנסיעה משתפרת פלאים.
  • יותר קל לטעון ולפרוק חפצים מתוך תא חפצים מאשר להתכופף אל תוך הרכב ולהוציא את הדברים שנמצאים באופן לא מסודר, חלק בתא המטען וחלק במושב הקדמי וכך גם הדברים לא מתפזרים או זזים יותר מדי.
  • כשמדובר על חפצים קטנים, הם יכולים להיעלם בקלות בתוך הרכב הגדול, בתאי חפצים בדרך כלל אפשר לארגן דברים בצורה מסודרת יותר שניתנים לשליפה במהירות במידת הצורך.
  • כשאין יותר מקום ברכב עצמו, תא חפצים מספק מקום אחסון נוסף וחיוני ולא רק שזה יתרון אלא זה הכרחי.

חסרונות

  • העניין הכספי – אנשים מעדיפים לחסוך את הכסף שלהם ולא לקנות תא חפצים במאות או באלפי שקלים. זה יכול להיות הגיוני לפעמים אבל לפעמים זה יכול לעלות להם יותר כשאחד החפצים ניזוק, או חס וחלילה פגיעה בבטיחות הנוסעים.
  • דלק – כשיש משהו שבולט מצורתו המקורית של הרכב זה מעלה את צריכת הדלק.

אלו היו יתרונות וחסרונות תא חפצים לרכב – תעשו אתם את החשבון עכשיו, מה עדיף?

תאי חפצים לרכב שלכם

תדמיינו לעצמכם לטוס במטוס כשאין מקום מיועד לחפצים שלכם. את כל התיקים והחפצים אתם צריכים לפזר על הברכיים, יש צפיפות נוראית ואם המטוס נכנס לכיס אוויר, דברים מתחילים להיות יותר לא נעימים. אולי זה נשמע כמו השוואה מוגזמת, אבל זה לא רחוק מכך גם ברכב רגיל! ההיגיון אומר שאם זה לא נכנס בתא המטען, מתפשרים ומאלתרים גם אם זה כרוך באי נוחות ואפילו כאבים בפניות חדות אך זה לא אומר שאין פיתרונות אמיתיים לכל הסיפור. לא משנה איזה רכב יש לכם, תמיד אפשר להוסיף עוד תאי אחסון ותאי חפצים לרכב שלכם.

תא חפצים לרכב קטן
תא חפצים לרכב קטן

הכסף שמושקע בתאי חפצים בא לידי ביטוי בעוד 300-500 ליטרים נוספים של אחסון שאתם יכולים להוסיף לרכב שלכם ויתן לכם שקט בנסיעות ארוכות ובטיולים מתישים. לא תצטרכו להתפשר יותר על נוחות או לדאוג לחפצים שלכם כל הנסיעה כי הכל יהיה מסודר ומטוקטק בתוך תא החפצים הייעודי לו בצורה בטוחה ואחראית תוך כדי הימנעות מנזק לרכוש ולגוף.

קיימים סוגים רבים של תאי חפצים שמתאימים לכל סוג רכב, הם באים בכל מיני גדלים וצורות שמתאימים לסוגים שונים של רכבים וסוגים שונים של מטרות (ציוד סקי, ציוד גלישה, אופניים וכו'). גם בדרכי הפתיחה של תאי החפצים יש גיוון כמו כאלו שנפתחים מצד הנהג וכאלו שנפתחים משני הכיוונים.

תאי החפצים עולים בין מאות שקלים בודדים לסוגים הפשוטים ועד אלפי שקלים לציוד איכותי וטוב. על מנת לשמור על הציוד ולתת תמורה טובה יותר לדלק מומלץ להקפיד על הבטיחות ולוודא שהתקנתם את הציוד טוב וגם בהטענה מומלץ להכניס את החפצים הכבדים לתא המטען בעוד שאת החפצים הקלים להכניס לתוך תא החפצים.

למה לקנות תא חפצים

לא האמנתי שיגיע הרגע הזה שבו אשתי תגיד תחליט שנמאס לה משיטת שינוע החפצים שהורגלנו אליה עד היום, הרי למה לקנות תא חפצים? אם אנחנו נוסעים לטיול לצפון או סתם לחופשה משפחתית מעמיסים מה שאפשר בתא המטען ומה שלא, פשוט דוחסים בכל מקום אפשרי. אפשר לשים כמה תיקים באזור הרגליים מקדימה ומאחורה, לאלתר תלייה של בגדים על החלונות של הרכב ושאשתי תסתדר עם איזה סיר על הברכיים. אבל כנראה שלא מבינים שזו בעיה עד שמגלים שיש דרכים אחרות. כנראה כך הרגישה אשתי שאמרה לי ביום אחד שנמאס לה, ושההרגל הזה שאנחנו עושים שנים ושעשו גם הוריי כשאני הייתי הילד במושב האחורי הוא לא הדבר האידיאלי לעשות.

תא חפצים
תא חפצים

נפל לי האסימון באחד הטיולים בהם אחד התיקים שהונחו על ברכי הילדים מאחורה החליט ליפול ותכולתו התפזרה לרגליהם במהלך הנסיעה והיה בלאגן. אנחנו סוחבים יותר ממה שאנחנו יכולים להכיל ברכב, אבל אין לנו רכב גדול מדי, ולקנות רכב כזה כבר דורש יותר מדי כסף מאיתנו. לכן אני ואשתי החלטנו לקנות תא חפצים. בכלל לא ידענו על קיומו של הדבר הזה, אבל כשהגענו לחנות וראינו את המבחר הבנו שקיבלנו החלטה טובה, תאי החפצים היו מרשימים ויפים וחשוב מכל – יעילים. הם מכילים המון מקום להרבה דברים ויש ביניהם כאלו שעמידים למים כך שאין מה לדאוג לגבי זה בימי החורף. זו דרך לשמור על הציוד נקי, לשמור על הבטיחות של היושבים ברכב ושל החפצים עצמם וכמובן סוף סוף אפשר להתרווח ברכב שפתאום מרגיש גדול ומרווח יותר מבפנים.

בחנות ראינו סוגים שונים של תאי חפצים שאמנם חלקם לא התאימו לנו, אך היה מאוד מעניין לראות איך יש כל מיני תאים שונים שמיועדים לרוכבי אופניים, לאנשים שאוהבים לגלוש בים וכמובן למשפחות ברוכות ילדים עם רכב קטן ומוגבל במקום. קנינו את תא החפצים הרצוי בצבע של הרכב שלנו ואחד כזה שלא עלה לנו כל כך יקר מחנות חן אופן בע"מ והדבר היחיד שאנחנו מתחרטים עליו הוא שלא קנינו אותו קודם.

נכתב על ידי לקוח מרוצה של חברת חן אופן המתמחה בפתרונות נשיאה וגגונים לרכב.

איך בוחרים תא חפצים

לא לכולנו יש רכב גדול עם תא מטען ענק ולעתים העברת חפצים באופן קבוע על רכב שהוא לא מספיק גדול להכיל את כל החפצים יכול להיות לא קל. אם אתם מכירים את ההרגשה שבה אתם מעמיסים כמות גדולה של חפצים בתוך הרכב, יותר ממה שהוא יכול לשאת, ושאפילו במושבים מקדימה נאלצים הנוסעים לשאת חפצים על הברכיים, כנראה שאתם יותר מצריכים לקנות תא חפצים. אך איך בוחרים תא חפצים טוב ומתאים?

תא חפצים
תא חפצים

בחירת תאי חפצים זה לא דבר של מה בכך גם אם זה נראה פשוט ועל כן יש לבחור אותם בקפידה על פי הדרישות והצרכים שלכם. אם אתם מכירים מניסיונכם כמה חפצים אתם מעמיסים בדרך כלל ברכב אתם בטח יודעים איזה גודל של תיק חפצים אתם צריכים. תיקי חפצים באים בגדלים וצורות שונים והקיבולת שלהם נעה בין 300 ליטרים ל-520 בממוצע אך כמובן כשיש חריגים. סוגי הפתיחה שלהם ואופי הטעינה שונים ממוצר למוצר, גם החומרים מהם הם עשויים שונים לכל מטרה, ולכן חשוב מאוד לדעת איזה סוג אתם קונים לפני שאתם קונים כך שלא יהיו הפתעות. מה גם שכדאי לבדוק אם התיק אותו אתם קונים הוא עמיד נגד מים או לא כי יש לכך השפעה מכרעת על ההחלטה של הרבה אנשים.

הנחת תיק הבטיחות על גג הרכב או על יד תא המטען היא לא דבר שאפשר לקחת בקלות ראש מכיוון שמדובר בבטיחות שלנו ודברים כאלה לוקחים ברצינות. שימו לב שפעולות כאלו צריך לעשות בצורה יסודית וטובה ולא לקחת סיכון בחיי אדם. קשירה לא טובה או שימוש לא נכון בתא החפצים יכול להוות סכנה ליושבי הרכב ולנוסעים ברכבים אחרים בכביש. חשוב לבדוק לפני שקונים את תא החפצים, אם תא החפצים מתאים לרכב שלכם ויש לשים לב להוראות הבטיחות והכללים הנוגעים לתאי חפצים כמו למשל החובה לשים אורות בגב תא חפצים אחורי שמסתיר את הפנסים הרגילים של הרכב.