טיפים לשריפת יותר קלוריות ברכיבה על אופניים

ירידה במשקל זו מטרה יפה ואין כמו דרך טובה לעשות את זה מאשר רכיבה על אופניים. בעוד ששאר הדרכים להוריד במשקל קצת מבאסות, רכיבה על אופניים היא תחביב שהופך את הירידה למשקל לפעילות כיפית. עם זאת, זה לא אומר שזה חייב להיות רק לשבת על אופניים ולרכב, יש לנו כמה טיפים בשבילכם שיעזרו לכם לנצל טוב יותר את הזמן שלכם ולשרוף יותר קלוריות בזמן רכיבה על אופניים.

תאכלו אחרי רכיבת בוקר

כשאתם קמים בבוקר, הגוף שלכם עבר מעין 'צום קטן' של הלילה. אם תקפצו על האופניים לפני שאתם אוכלים ארוחת בוקר, תוכלו לעודד את הגוף שלכם לשרוף יותר שומן. אם אם רוצים לקחת את זה צעד קדימה, תוכלו לשתות ירוק על הבוקר ובכך לעזור לכם לצבור אנרגיה לרכיבה.

אל תתנו לאופניים לעשות את כל העבודה

מכירים את זה שאתם רוכבים בירידה אז אתם עוזבים את הפדלים ונותנים לאופניים פשוט לגלוש? מכירים את זה שאתם רוכבים על אופניים ומזהים סיטואציה שבה תצטרכו לעצור, אז אתם פשוט נותנים להם להאט בקצב שלהם? חבל. כל ההזדמנויות האלו שנופלות בחלקכם לעשות 'פחות עבודה' גורמות לכך שאתם שורפים פחות קלוריות מאשר מה שאתם יכולים. תתאמצו קצת יותר.

העדיפו רכיבות ארוכות

יש אנשים שיעדיפו לרכב רכיבות קצרות ואינטנסיביות, אבל האמת היא שהן פחות עדיפות, גם בגלל שהן מעלות את הסיכון לפציעה וגם בגלל שהן משפיעות בצורה אחרת על הגוף שלנו מבחינת קצב לב. מומלץ לרכב רכיבות ארוכות של שעתיים לפחות אם אתם יכולים, במהירות מתונה. זכרו שרכיבות ארוכות יכולות להיות קשות בהיבט של רעב וצמא, היערכו בהתאם.

הצטרפו לקבוצות

כשרוכבים לבד המוטיבציה יכולה להיפגע מאוד בקלות ואפילו לצאת מהבית זו מלחמה. קבעו רכיבות עם חברים או עם קבוצות מאורגנות של רוכבי אופניים כדי לתת לכם את המוטיבציה וגם אולי ליהנות יותר. יתרון נוסף בקבוצות הוא שבמקרים בהם אנשים בקבוצה 'מתקדמים' יותר ממכם, תזכו להציב לעצמכם רף גבוה יותר מכמה בחינות שונות ובכך אולי לשרוף יותר קלוריות.

בהצלחה! 

מתקן נשיאה לאופניים

כשמדברים על מתקן נשיאה לאופניים מתכוונים למתכנים שמתלבשים על הרכב ומאפשרים שינוע של האופניים ממקום למקום. מתקנים כאלו יכולים להתחבר לחלקו האחורי של הרכב או לגג באמצעות גגון והם נועדו כדי לחזק את הבטיחות של היושבים ברכב ושל עוברי האורח בכביש ובנוסף לכך לשמור על האופניים מפני נזקים ופגיעות.

מתקני נשיאה לאופניים הם נפוצים מאוד בקרב מטיילים ורוכבי אופניים שמשתמשים באופניים שלהם לעתים קרובות. אין דרך טובה יותר להעביר אופניים ממקום למקום מאשר באמצעות מתקנים אלו.

מחירם של מתקני אופניים

מחירו של מתקן נשיאה לאופניים משתנה מאוד בין מוצר למוצר. ישנם מוצרים זולים שעולים בדרך כלל כמה מאות. 500-600 שקלים למתקן זהו מחיר זעום, אך מרבית האנשים קונים מוצרים איכותיים וחזקים ממותגים נחשבים. מותגים אלו בהחלט שווים את המחיר שלהם והם עולים בין 1500-3000 שקלים עם אפשרות למתקנים שעליהם אפשר להעמיס יותר מזוג אופניים אחד.

איך קושרים את האופניים למתקנים?

מתקנים שונים עובדים בצורה שונה. ישנם מתקנים שיש להם תופסנים מיוחדים לאופניים. כאלו שמצריכים מכם לקפל את האופניים קודם כדי לקבל אחיזה טובה יותר או כאלו שמחזיקים את הגלגלים והאופניים 'עומדות' מעל הרכב. כל המתקנים בטיחותיים והשאלה שאתם צריכים לשאול את עצמכם מה יותר נוח לכם. אל תנסו להתפשר מבחינת הבטיחות בדברים כאלו וקשירה של האופניים על חבלים על גגון היא לא הדרך האידיאלית. אל תשכחו שאם גגון גבוה לכם מדי יש אפשרות להתקין מנשא אופניים אחורי כדי שלא תצטרכו להתאומץ יותר מדי

5 אביזרים מומלצים לאופניים

אתם יושבים שעות על גבי שעות בבחירת האופניים שלכם אבל מתי בפעם האחרונה חשבתם איזה ציוד נוסף יכול להועיל לכם ברכיבות ובשימוש באופניים? כנראה שממש מזמן או אף פעם. הנה המלצות טובות לאביזרי אופניים שכדאי לכם לקנות.

אביזרים

אביזרי בטיחות – יש כמה דברים מאוד בסיסיים שאתם חייבים לקנות וכדאי מאוד שהם יהיו איכותיים. אביזרים כמו קסדה, מגני ברכיים, אמצעי תאורה או מחזירי אור הם חשובים מאוד כדי שתוכלו לעשות את הדברים האפשריים שבמקרה של תאונה חס וחלילה הפגיעה בכם תהיה נמוכה ככל שאפשר.

מתקן לבקבוק – בימות הקיץ החמים חשוב מאוד להקפיד לשתות הרבה ולפעמים כשאנחנו רוכבים על אופניים אנחנו נוטים להזניח את החשיבות של זה. קחו איתכם בקבוק מים קרים לדרך כך שבמקרה הצורך תמיד תוכלו לעצור בצד ולשתות.

ביגוד מתאים – חשוב מאוד לבחור בבגדים נוחים לרכיבה, כאלו שלא יפריעו לכם בזמן שאתם רוכבים וכאלו שלא ארוכים מדי על מנת שלא ייכנסו לתוך הגלגלים או ייתקעו בשרשרת. בגדים צמודים הם הבחירה החכמה ואם אתם נוסעים בלילה חשוב מאוד לבחור בגדים בהירים כדי שיהיה יותר קל לזהות אתכם.

מנשא אופניים – במידה ואתם מעבירים את האופניים ממקום למקום באמצעות הרכב שלכם, אל תנסו לדחוף את האופניים למושב האחורי או לתא המטען. השתמשו במתקן נשיאה לאופניים שיאפשר לכם מעבר בטוח ממקום למקום ועם הכי פחות סיכון.

מתלה אופניים \ מתקן חנייה – על מנע להימנע מגניבות מומלץ להכניס את האופנים לתוך הבית. כדי שהם לא יתפסו יותר מדי מקום יש מתקנים מיוחדים ואיכותיים שנועדו כדי שתתלו עליהם את האופניים שלכם. בנוסף לכך, אפשר להשתמש במתקני חניה רגילים ולהציע לועד הבית לקנות במידה ויש לכם כמה רוכבי אופניים בבניין.

גגון עריסה לג'יפ

גגון עריסה הוא גגון פשוט הרבה יותר נוח, על זה כולם יסכימו. בעלי רכבים מסוג ג'יפ או רכבי שטח נוספים מעדיפים גגוני עריסה בעיקר כי זה מרגיש שהם יושבים טוב יותר על הרכב והציוד ששמים בהם מרגיש יותר יציב.

גגוני עריסה הם גגונים איכותיים מאוד, ברוב החברות, ולכן המחיר שלהם בהתאם. מחירם של גגוני עריסה לרכב נעים בין 1700-4000 שקלים. גגונים שונים מכילים מפרט שונה ובנויים בצורה אחרת ולכן מומלץ להתאים את הגגון לרכב שלכם כמו כפפה – לשם כך יש להתייעץ עם המומחים בחנות חן אופן.

דוגמאות לגגוני עריסה שמתאימים לג'יפים

  • עריסת Thule Explorer 714 – עריסה מעולה ניתנת לכיוונון, מאוד חזקה ויציבה. גם זולה מאוד וניתן להשיג אותה במחיר משתלם מאוד בקישור הזה.
  • עריסה Thule Trail 823 – אחת מהעריסות האיכותיות ביותר של חברת Thule. חזקה, בטיחותית, גמישה ומתכווננת.  עריסה מעוצבת ויוקרתית שמתאימה למגוון סוגי רכבים. אתם לא רוצים שיהיה לכם רכב מרשים אך תתפשרו על עריסה ולכן זוהי בחירה נבונה. היא חזקה במיוחד ומתאימה למשקלים כבדים.
  • עריסה Thule Trail 824 – כמו דגם 823 רק בגודל אחר שמתאים לרכבים אחרים ובעיקר לרכבי שטח גדולים ורחבים. באמצעות עריסה זו תוכלו לשאת יותר ציוד על הרכב שלכם.

קישורים לעריסות מצורפים בתחתית.

3 המלצות על מנשאי אופניים לגג

שלום לכולם. הפעם החלטנו להמליץ לכם על 3 מנשאי אופניים לגג הרכב. בחרנו 3 מנשאים שלכל אחד מהם יתרונות מעולים. הגגונים די שונים זה מזה, אז קראו וחקרו פרטים נוספים. בואו נתחיל.

Talon

טאלון

המנשא הבא, שנקרא טאלון הוא אחד המנשאים המיוחדים והיוצאי דופן בתחום והוא מתאים לאופני הרים ולאופני שטח בעלי שילדת קרבון. המנשא מתאים לכל סוגי הרכב, בין אם רכבים פרטיים ובין אם רכבי שטח. אמנם מדובר בהמלצה על מנשא אופניים לגג הרכב, המנשא הזה מיוחד והוא מתאים גם לחלקו האחורי של הרכב. הוא חסכוני בדלק, שקט והוא למעשה גורם לכך שהאופניים ירחפו על הרכב ולא יגעו בו וכך לא ייגרמו נזקים או שריטות. יתרון בולט נוסף של המנשא הוא שאין צורך בכלל בגגון, פשוט מחברים ומשתמשים

מחיר: 2100 ש"ח  | לקניה

Thule FreeRide 532

מנשא טולה

המנשאים של חברת Thule הם המנשאים המובילים בשוק והם מגיעים עם אחריות של 5 שנים. היתרונות של המנשא הזה הוא שהוא פשוט מאוד לשימוש. הוא בטיחותי מאוד והוא מאפשר נעילה של אופניים למנשא והמנשא לגגון הרכב באמצעות מנעולים. והוא מגיע במחיר אטרקטיבי במיוחד.

מחיר: 655 ש"ח | לקניה

מנשא ל-3 זוגות אופניים

אם יש לכם זוג אופניים אחד קיימים עבורכם מגוון רחב של מנשאי אופניים, אך אם אתם משפחה או קבוצת חברים שיוצאים להרבה טיולי אופניים ואתם צריכים להעמיס 2 או 3 זוגות אופניים – זה המנשא בשבילכם. הוא מתאים לכל סוגי הרכבים והוא בטיחותי ואיכותי להפליא.

מחיר: 3095 | לקניה

* המחירים מעודכנים לתאריך פרסום הכתבה.