קסדה לאופניים – על חשיבות וסטטיסטיקה

במאמר זה נדבר קצת על קסדה לאופניים: מבין כל עוברי הדרך רוכבי האופניים הם הפגיעים ביותר. הם פגיעים יותר מהאנשים שנמצאים בתוך הרכבים שלהם מאחורי ברזלים ואביזרי בטיחות והם ממוגנים יותר מהולכי הרגל שמקבלים מספיק מקום להליכה בטוחה. בנוסף, רוכבי האופניים זקוקים למהירות תגובה מהירה יותר משאר עוברי הדרך כי במקרים רבים השליטה על האופניים לא מוחלטת במקומות בהם אין מסלולי אופניים ייעודיים. לשם כך, רוכבי האופניים צריכים לדאוג בצורה הטובה ביותר לבטיחותם האישית והם צריכים להקפיד על מוצרי בטיחות כדוגמת קסדה בכל שימוש.

קסדה לאופניים

חשיבות קסדה לאופניים

על חשיבותה של הקסדה בקרב רוכבי האופניים אין עוררין. כמו שנהגי רכבים דואגים בראש ובראשונה לחגור חגורה, כך גם הקסדה צריכה להיות הדבר הראשון שעושים לפני רכיבה. אבל אחרי שאמרנו את הברור מאליו בואו נדבר קצת על סטטיסטיקה.

על פי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, כ-30% מהפגיעות בזמן תאונה של רוכב אופניים הן פגיעות בראש וכך גם מרבית מקרי המוות והפציעות הקשות ביותר כתוצאה מתאונה. חשיבת קסדה להגנה על הראש מפחיתה את הסיכויים לפגיעת ראש ומוח במקרים כאלו ב-63% עד 88% וזהו נתון שלא צריך לקחת בקלות ראש.

לא רק שזה מציל חיים, זה גם מחייב על פי חוק לחבוש קסדה בכבישים בין עירוניים אך גם מומלץ לחבוש גם בדרכים עירוניות כדי לא להשאיר מקום לטעויות. הקסדה צריכה להיות מתאימה באופן מוחלט לראש הרוכב והיא צריכה להיות מחוברת לראש בצורה בטיחותית באמצעות רצועות.

מאת
לוגו חן אופן
חן אופן היא חברה ותיקה ומובילה בתחום פתרונות חניה לאופניים בישראל ופתרונות נשיאה לרכב. חן אופן היא חברה לאוהבי ספורט השואפים לקיים סביבה ירוקה יותר ולעתיד טוב יותר.
נושאים