גגונים לרכב – כל המידע

תגידו לנו אם התרחיש הזה מוכר לכם: אתם מתכננים לצאת לטיול ויש כל כך הרבה דברים להעמיס לרכב, אתם שמים חלק מהציוד בתא המטען וחלק מהציוד מפזרים בין הרגליים של הנוסעים ולמרות שנראה כאילו חשבתם על הכל, נדמה שמשהו חסר. אם התרחיש מוכר לכם, כנראה שלא שמעתם אף פעם על גגונים לרכב.

סוגי גגונים לרכב

יש שלל סוגים של גגונים לרכב ולאדם שלא בקיא בכל התחום זה עלול להיות די מבלבל. הדברים העיקריים שאתם צריכים לקחת בחשבון שאתם קונים גגון הוא לקנות אחד שמתאים לסוג הרכב שלו. יש גגונים ייעודיים לרכבים מסוימים ויש כאלו שלא יתאימו לכל רכב ועל כן מומלץ להתייעץ עם המוכר לפני כן. בנוסף, כדאי לאמוד מהו משקל החפצים המוערך שאותו תסחבו בדרך כלל ולקנות גגון שיכול לסחוב בהתאם, גם פה אם אתם לא יודעים מומלץ להתייעץ עם המוכר.

גגונים לרכב
גגון של Thule

יתרונות גגונים לרכב

כשעושים השוואה בין שימוש בגגונים לבין אי שימוש בגגונים אין ספק שמומלץ כן להשתמש. להלן היתרונות העיקריים שיש לשימוש בגגונים לרכב:

  • שימוש בגגון לרכב הרבה יותר בטיחותי מאשר להעמיס ציוד רב בתוך הרכב עצמו. דברים גדולים שיימצאו בתא הנוסעים עלולים לפגוע בנוסעים וגם להינזק כשהרכב מיטלטל. גגון דואג לשמור על כל החפצים בצורה אחידה ובטיחותית.
  • יש חפצים שלא יכולים להיכנס לתוך הרכב, לא בתא המטען ולא בתא הנוסעים ועל כן גגונים לרכב הם הפיתרון הרצוי.
  • באמצעות גגונים יותר קל לפרוק ולטעון חפצים וזה טוב גם לאדם פרטי וגם לעסק \ חברה.
  • על הגגונים אפשר להרכיב מנשא אופניים ופעולת שינוע האופניים הופכת לקלה הרבה יותר. זהו פיתרון מומלץ לרוכבי אופניים.

חסרונות גגונים לרכב

  • התחום הכספי – אנשים רבים יניחו שעדיף לחסוך את הכסף על הגגונים ולשנע את החפצים שלהם בעזרת אילתורים, גגונים לרכב יכולים לעלות לא מעט כסף כשמחפשים את המוצרים האיכותיים מהמותגים המובילים, אך ההוצאה הזו עדיפה על כל סיכון אחר.
  • גגון משנים את צורתו המקורית של הרכב ועל כן יש עליה בצריכת דלק. גם גגון ריק מעלה את צריכת הדלק.
  • כשמעמיסים חפצים לגובה יש לשים לב לגובה הרכב המירבי ולבדוק שזה לא מונע בעדכם להיכנס לכל מיני חניונים שתקרתם נמוכה.
מאת
לוגו חן אופן
חן אופן היא חברה ותיקה ומובילה בתחום פתרונות חניה לאופניים בישראל ופתרונות נשיאה לרכב. חן אופן היא חברה לאוהבי ספורט השואפים לקיים סביבה ירוקה יותר ולעתיד טוב יותר.
נושאים